سبد خرید
0

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بازگشت به فروشگاه
حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

رویه بازگردانی کالا

شرکت رایاسان ازجایی که به رضایتمندی و تجربه خرید خوب مشتریان اهمیت می‌دهد ، همواره تلاش می‌کند ازهر لحاظ خدمات رسانی شایسته ای انجام دهد و کالای مناسب به مشتری تحویل دهد. اما در مواقعی خاص مشتری به هر دلیلی قصد مرجوع با تعویض کالا را دارد .در بخش زیر حالات مختلف مرجوع یا تعویض کالا توضیح داده شده که مطابق با قوانین فروش اینترنتی قراردادی بین رایاسان و خریدار است:

قبل از ارسال کالا

مشتری پس از خرید و پرداخت به هر دلیل درخواست تعویض یا عودت وجه خود را دارد. در این مواقع با تماس با یکی از کارشناسان رایاسان به شماره ……….. موضوع را مطرح می‌کند. پس از تاییدکارشناسان وجه حداکثر 48 ساعت بعد به حساب خریدار واریز می‌گردد.

 

بعد از ارسال کالا

پس از دریافت کالا ، دو حالت با شریط زیر به وجود خواهد امد:

1 مشتری می‌تواند ظرف مدت هفت روز کاری ابتدا با تماس با یکی از کارشناسان رایاسان به شماره ………. به انصراف از را اعلام نماید مشروط به اینکه:

الف) کالای خریداری شده باز نشده و پلمپ و آکبند باشد.

ب) هزینه باز پس فرستادن کالا بر عهده خریدار می‌باشد.

ج) مدت هفت روز کاری پس از زمان تحویل کالا توسط نامه رسان محاسبه خواهد .

 

تغایر رنگ ، برند ، جنس

چنانکه کالای دریافت شده از نظر رنگ ، برند ، جنس با کالای خریداری شده مغایرت داشت . حداکثر تا 72 ساعت خریدار باید پس از تماس با کارشناسان رایاسان کالا را با شرایط زیر مرجوع کند:

الف) هزینه ارسال مرجوعی کالا به عهده شرکت است.

ب) حداکثر زمان مرجوع کالا ( 72 ساعت ) پس از زمان تحویل کالا توسط نامه رسان محاسبه خواهد .

 

کالا خریداری شده با مشکل فنی یا فیزیکی

چنانکه کالای خریداری شده پس از جعبه گشایی ، خریدار به این اطمینان رسید که کالا دارای مشکل فنی یا فیزیکی است .در اینصورت از نظر گارانتی محصول سه حالت ذیل وجود دارد:

  • کالای دارای گارانتی شرکتی ( غیر از رایاسان): خریدار موظف است کالا را برای شرکت گارانتی کننده ارسال نماید لذا شرکت هیچ گونه مسئولیتی را در ارتباط با عیوب فنی محصولات با گارانتی به غیر از گارانتی رایاسان ندارد.
  • کالای دارای گارانتی شرکتی رایاسان: خریدار موظف است ظرف مدت 24 ساعت از تاریخ تحویل کالا به کالارسان، کالای مزبور را به شرکت عودت نماید تا کارشناسان شرکت علت را بررسی نموده و متعاقبا نتیجه را به خریدار اعلام نمایند.
  • کالای فاقد گارانتی : شرکت هیچ مسئولیتی در قبال کالای فاقد گارانتی ندارد.

 

توجه: خریدار محترم موظف است هنگام دریافت کالا از مامورکالارسان ، کالا را در حضور مامور از نظر ظاهر بسته بندی ، ترک خوردگی ، ضربه و ….بررسی نماید و چنانکه دارای مشکلی بود از دریافت کالا اجتناب کند.

 

نکات مهم :

  • کالای مرجوعی مربوط به گارانتی رایاسان را به آدرس درج شده در پایین همین صفحه ارسال کنید.
  • از ارسال کالا به رایاسان قبل از تماس و هماهنگی خودداری کنید.
  • درصورت ارسال کالای مرجوعی به شرکت حتما کالا را در جعبه خود قرار داده و بسته بندی کنید.
  • هرگونه آسیب به جعبه اصلی کالا که قصد مرجوع آن را دارید عبارت از نوشتن ، برچسب زدن ، پاک شدگی ، علامت و له شدگی قابل مرجوع نیست پس در نگه داری ان کوشا باشید !
  • پس از مرجوع کالا به شرکت ، فیش رسید هزینه ارسال را نزد خود نگه دارید و به کارشناسان رایاسان ارائه دهید.
  • پس از پذیرش کالای مرجوعی توسط رایاسان ونظر به خدمات گارانتی با توجه به مشکل فنی کالا به اظهار خریدار بررسی کالا حداکثر 72 طول خواهد انجامید.

 

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول